Popis službyMateriály k vložkováníFotogalerieNovinkyČlánkyKontakt

Materiály k vložkování

 

Pro vložkování komínů je možné použít materiál keramický, kovový nebo plastový. Vnitřní průměry vložek se prodávají v různých provedeních. Důležitými kritérii pro posouzení vyhovující komínové vložky jsou pevnost v tlaku, nasákavost, objemová hmotnost, kyselinovzdornost, vhodná teplota spalin, odolnost proti vyhoření sazí a plynotěsnost.

 

Keramické komínové vložky


Keramické komínové vložky se vyrábí z vysoce kvalitní keramiky. Jsou odolné proti teplotám a teplotním změnám, mají neomezenou životnost a vyznačují se odolností proti spalinám, kyselým kondenzátům, prohoření, nízkou nasákavostí, plynotěsností a vysokou rozměrovou přesností. Vložky jsou vybaveny polodrážkou, ve které dochází ke vzájemnému slepení spárovací hmotou. Spárovací hmota je dodávána v optimální konsistenci a není třeba ji dále ředit, její aplikace je snadná.

 

Nerezové a hliníkové komínové vložky

 

Nerezové a hliníkové komínové vložky se vyznačují snadnou a rychlou montáží, vyrábí se i atypické rozměry a nestandardní tvary. V případě plastových komínových vložek se jedná o trubky různých průměrů. Mezi přednosti plastových komínových vložek patří zejména jednoduchá manipulace a rychlé zpracování. Plastové komínové vložky jsou nenáročné na dopravu a skladování, odpadá boj s korozí, nadbytečnou hmotností a vysokou tepelnou vodivostí. Díky specifickým vlastnostem materiálu plastových vložek se částečně redukuje i přídavná izolace.

 

aktuality

Spuštění nového webu s informacemi o vložkování komínů.

komínový e-shop

 

Komínový e-shop

tipy

 

Jak vybrat správný komínový systém:
  1. porad´te se s odborníkem na vložkování komínů
  2. volba vložky
  3. typ materiálu
  4. rekonstrukce nebo nový komín

kominické služby

 

další zdroje

 

Copyright @ 2011 vlozkovani-kominu.eu